30 տնօրենների՝ «Իրազեկ քաղաքացիների միավորման» դեմ դատերի ժամանակացույցը

  • Իրավունք - 14 Հուլիսի 2017, 18:01
Ինչպես հայտնի է, 2017 թվականի Ազգային ժողովի ընտրությունների ժամանակ թվով 30 դպրոցների և մանկապարտեզների տնօրեններ քաղաքացիական հայցադիմումներ են ներկայացրել դատարան՝ ընդդեմ «Իրազեկ քաղաքացիների միավորման» և դրա համակարգող Դանիել Իոաննիսյանի:

30 տնօրենները, ըստ միանման հայցադիմումների՝ համարում են, որ «Իրազեկ քաղաքացիների միավորումն» ու Դանիել Իոաննիսյանը զրպարտել են իրենց SUT.am կայքում հրապարակված «ՀՀԿ-ն չարաշահում է վարչական ռեսուրսը դպրոցներում ու մանկապարտեզներում (114 ձայնագրություններ)» աղմկահարույց նյութով:

Բոլոր հայցվորները պահանջում են հերքել հրապարակված տեղեկությունները և վճարել 2 միլիոն դրամի չափով բարոյական վնասի փոխհատուցում: Գումարային առումով, 30 տնօրենները «Իրազեկ քաղաքացիների միավորումից» ու Դանիել Իոաննիսյանից պահանջում են (ներառյալ դատական ծախսերը) մոտ 65 միլիոն դրամ:

Բոլոր հայցադիմումները ներկայացված են Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարան, որտեղ և առաջիկա երկու շաբաթներում կայանալու են դատարանի առաջին նիստերը: Դատարանի հասցեն է Նազարբեկյան թաղամաս («17 թաղամաս») 40:

Հաշվի առնելով գործի նկատմամբ հանրային հետաքրքրությունը՝ հայտնում ենք, որ նիստերը դռնբաց են և ներկայացնում ենք դատական նիստերի ժամանակացույցը․

Ամսաթիվ Ժամ Գործի համար Հայցվոր Դպրոց/Մանկապարտեզ

17 հուլիս 11:00 ԵԱԴԴ/1134/02/17 Երանուհի Հարությունյան Երևանի 64 դպր․

17 հուլիս 12:30 ԵԱԴԴ/1119/02/17 Լիլիթ Թևանյան Երևանի 17 դպր․

17 հուլիս 16:00 ԵԱԴԴ/1053/02/17 Արուսյակ Մուրադյան Էջմիածնի 4 դպր․

18 հուլիս 10:30 ԵԱԴԴ/1046/02/17 Նաիրա Մանուկյան Երևանի 34 դպր․

18 հուլիս 11:00 ԵԱԴԴ/1126/02/17 Լիանա Պետրոսյան Երևանի 129 դպր․

18 հուլիս 12:00 ԵԱԴԴ/1065/02/17 Կարինե Մովսիսյան Գորիսի 1 դպր․

18 հուլիս 16:40 ԵԱԴԴ/1049/02/17 Արմենուհի Զուրնաչյան Երևանի 4 դպր․

18 հուլիս 16:40 ԵԱԴԴ/1044/02/17 Գայանե Մարտիրոսյան Երևանի 10 դպր․

19 հուլիս 10:00 ԵԱԴԴ/1050/02/17 Գայանե Դեմիրյան Երևանի 71 դպր․

19 հուլիս 11:00 ԵԱԴԴ/1060/02/17 Նարա Պետրոսյան Երևանի 77 դպր․

19 հուլիս 12:00 ԵԱԴԴ/1066/02/17 Անուշ Հայրյան Երևանի 170 դպր․

19 հուլիս 16:00 ԵԱԴԴ/1054/02/17 Արտուշ Վիրաբյան Բերդի 1 դպր․

19 հուլիս 16:40 ԵԱԴԴ/1064/02/17 Հռիփսիմե Դավթյան Երևանի 40 դպր․

20 հուլիս 16:30 ԵԱԴԴ/1047/02/17 Գոռ Այվազյան Արմավիրի 9 դպր․

21 հուլիս 10:00 ԵԱԴԴ/1124/02/17 Անուշ Մխիթարյան Երևանի 37 մնկ․

21 հուլիս 11:00 ԵԱԴԴ/1131/02/17 Մարգարիտ Ալեքսանյան Երևանի 127 մնկ․

21 հուլիս 12:00 ԵԱԴԴ/1140/02/17 Սուսաննա Գալստյան Երևանի 56 դպր․

21 հուլիս 15:30 ԵԱԴԴ/1057/02/17 Քրիստինե Սարյան Երևանի 2 դպր․

21 հուլիս 15:30 ԵԱԴԴ/1058/02/17 Լուսինե Փիրումյան Երևանի 63 դպր․

21 հուլիս 16:30 ԵԱԴԴ/1048/02/17 Փարսադան Ալեքսանյան Նոյեմբերյանի 2 դպր․

21 հուլիս 16:30 ԵԱԴԴ/1062/02/17 Վարվառա Աբգարյան Եղվարդի 2 դպր․

24 հուլիս 15:30 ԵԱԴԴ/1125/02/17 Նաիրա Գևորգյան Երևանի 32 մնկ․

24 հուլիս 16:30 ԵԱԴԴ/1182/02/17 Նաիրա Ղազարյան Ապարանի 2 դպր․

25 հուլիս 16:00 ԵԱԴԴ/1133/02/17 Անահիտ Միրզոյան Երևանի 123 մնկ․

25 հուլիս 16:40 ԵԱԴԴ/1138/02/17 Ինգա Խաչատուրովա Երևանի 25 մնկ․

26 հուլիս 16:00 ԵԱԴԴ/1151/02/17 Սևադա Գափոյան Վարդենիկի 2 դպր․

27 հուլիս 15:30 ԵԱԴԴ/1117/02/17 Անահիտ Խեչումյան Երևանի 67 դպր․

27 հուլիս 16:30 ԵԱԴԴ/1132/02/17 Մարիաննա Մելյան Երևանի 83 մնկ

28 հուլիս 15:30 ԵԱԴԴ/1163/02/17 Կարեն Դարբինյան Գյումրու 3 դպր․

28 հուլիս 16:30 ԵԱԴԴ/1177/02/17 Անահիտ Վարդանյան Արտաշատի 1 դպր․

«Իրազեկ քաղաքացիների միավորում»

Ամենաընթերցվածը